5.Kapitola

21. října 2006 v 14:47 | Terinka |  **HP vs. lord Voldemort
Harry, Ron i Hermiona se nemohli přiblížit blíž k nádrži, za kterou stál na podstavci viteál, protože byla plná lávy, která co chvíli vystřelovala do vzduchu. Harry udělat krok a hned ho zasáhla jedna ohnivá koule.Rychle ucouvl zpět ke svým přítelům se slzami bolesti v očích. Přece jenom ho zasáhl oheň a to nebylo zrovna nejpříjemnější. Náhle dostal nápad.
" Myslím, že láva to bude pouze do té doby, než vlezeme do té nádrže. Pak se to změní v obyčejnou vodu nebo něco takového. Rány nám nejspíš zůstanou, ale zažili jsme i horší věci." řekl Harry spíš tak sám pro sebe, ale dost nahlas, aby to zaslechli i jeho přátelé.
"Zešílel jsi Harry???!!!??? A co když je to opravdová láva a my tam vlezeme??? Ať tě ani nenapadne tam vlézt!!!"hulákala Hermiona jako smyslů zbavená, ale to už se Harry pomalu přibližoval k nádrži a snažil se nevnímat bolest v místech, kde už ho stačila spálit láva, nebo co to teda vlastně bylo.Došel až k nádrži a zadíval se do ní.Udělal první váhavý krok do neznáma a v příští chvíli už cítil jen nesnesitelnou bolest a cítil, že hoří. Harry Potter byl na pokraji smrti. Vtom se láva změnila v bažinu a Harry přestal hořet, ty nejhorší rány mu však zůstaly. Byl příliš slabý, než aby se snažil zabránit bažině, která ho vtahovala dolů. Bažina ho potopila a Harry se začal dusit.Už nemohl dál. Bažina náhle zmizela a Harry padal dolů, dolů a dolů... padal aspoň minutu, než dopadl do vody. Nevěděl jak je to možné, ale spadl přímo do nádrže, ve které byla předtím láva.Pohlédl na břeh a, kde viděl Hermionu jak brečí a Rona, jak civí na místo, kde se předtím potopil. Harryho jako by neviděli.
"Hej!" zavolal Harry na kamarády, kteří jako by se konečně probudili z transu.
"HARRY!!!!!!!!!!"zvolala Hermiona a ihned skočila do vody a dala mu pusu na tváč. Ron jí byl v patách a kamaráda objal.
"Harry..." vzlykala Hermiona,"mysleli jsme, že jsi mrtvý..."
"To já taky, Hermiono, to já taky." řekl Harry."Teď ale poplavte."zavelel Harry a všichni tři co nejrychleji přeplavali nádrž a vylezli na malém ostrůvku,přímo před viteálem.Harry myslel, že viteál stejně jako v červnu nepůjde vzít a proto ho překvapilo, když šel viteál zvednou z podstavce. Přišlo mu to divné, přesto však spolu s přáteli přeplaval nádrž a místnost s ArkNundami. Když však došli ke dveřím na druhé straně místnosti, zjistili, že nejdou otevřít. Harry si vzpomněl na to, jak se Brumbál musel říznout, aby směli projít. Když to tedy zkusil, objevil se na zdi nápis:Jeden člověk musí zemřít.
Všichni se vyděsili. Harry nemohl dopustit, aby tu nikdo z jeho přátel emřel.
"Udělám to já." prohlásil sebevědomě Harry a měl tím na mysli, že zemře on.
"Ne, Harry." prohlásila naprosto klidně Hermiona, což ho trochu překvapilo."Už to mám." dodala na jeho tázavě zvednuté obočí.
"Stačí, když proměníme duši zvířete v duši člověka. Je to ovšem velmi obtížné a musíte mi pomoct.Chytněte mne za ruku a opakujte všechno co řeknu. dertévus magicus ignavijus netrikum"řekla Hermiona a kluci to po ní zopakovali. Hermiona pak namířila hůlkou na jednu z ArkNund.
"Tak, teď by měla mít lidskou duši. Ale kdo jí zabije?" zeptala se s úzkostí v hlase
Ano kdo ji zabije? Ani jeden z kamrádů neuměl kletbu smrti provést. Dozvíte se v další kapitole...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fufik Fufik | 21. října 2006 v 18:20 | Reagovat

Wow!! Suprový!! :o)

2 Sherina Sherina | 21. října 2006 v 18:53 | Reagovat

juchůůů super...tak si řikam že by tu kletbu měl říct Harry aspon se pocvičí na Voldyho:)

3 Mudrc Mudrc | Web | 3. listopadu 2006 v 18:07 | Reagovat

Nezdá se ti, že toho Harry nějak moc ví? :-)

4 AnGie AnGie | 22. května 2009 v 19:16 | Reagovat

Taky se mi zdá, že Hermiona a Harry jsou vševědoucí. Ale opakovala bych se, zůstávají připomínky, které jsem napsala již dříve :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama